Aladdin

By

Aladdin filmi 2019 yılında vizyonlarda yerini almış bir fantastik yapımdır. Aladdin’i aslında hepimiz tanıyoruz. 80-90 yıllarında çizgi filmleri ile ün salmış bu karakterin bir çok filmi de çekilmiş. Ben sadece bu yıl çıkan versiyonunu izledim ve çok beğendim. Beğenme sebebim aslında Will Smith’de olabilir. Bu oyuncuyu çok seviyorum ve açıkcası sürekli bir yapımda yer almıyor oluşu, yani kendisini özlettirmesi ile resmen Will Smith’e doyduk diyebilirim. Film başlarda biraz normal geçiyor. Fantastik havasından çok uzak ve müzikal bir şekilde devam ediyor. Fakat karakterimiz mağaraya girip sihirli lambayı bulduktan sonra işin rengi bir hayli değişiyor. Hatta film komedi haline geliyor diyebiliriz.

Mükemmel Bir Müzikal

Film aslında bir müzikal ve hatta daha çok hint filmleri gibi devam ediyor. Bazı kısımlarda uzun bazılarında ise kısa müzikli anlatımlar bulunuyor. Karakterler şarkı söyleyip dans ederek izleyiciye duyguyu aktarmaya çalışıyor. Bir rap sanatçısı olan Will Smith için bu durum biraz daha eğlenceli olmuş. Filmin soundtrack müziklerini de hazırlayan Will Smith’in söylediğin kısımlar genelde rap gibi ve kulağa hoş geliyor. Normalde ben sıkılırdım bu tarz filmlerden o sebeple hiç hint filmi izlemem. Fakat bu filmden sıkılmıyorsunuz müzikli bölümlerde gayet eğlenceli.

Oyunculuk olarak herhangi bir şey söyleyemem sonuçta hepsi tanıyıp sevdiğimiz oyuncular ve yüksek bütçeli bir yapımda artık oyunculuk problemi olacağını düşünmüyorum ve görmedimde.

Yapımın Konusu

Konusuna gelecek olursak, herkes zaten az çok biliyor. Fakat sürpriz sonlu bir yapım. Kötü karakterimiz cin oluyor ve cinimiz insan oluyor. Durum böyle olunca acaba 2. bir filmin gelmesi olanaklı mı diye düşünmüyor değilim. 2. bir film gelirse gayet eğlenceli olacaktır. Artık Will Smith cin olmadığına göre daha çok kameralar karşısında gözükebilir. Aslında başrolde onun olması gerektiğini düşünsem de daha eğlenceli bir cin bulunamazdı.

Film genel olarak güzel ve sizlerinde izlemeniz gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum. Sizlerde film hakkında ki yorumlarınızı sitemizde yapabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like