Altered Carbon 2. Sezon

By

Hayatımda izlediğim en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olan Altered Carbon’un 2. sezonunun 2020 yılının ilk aylarında seyircisi ile buluşacağını öğrendim.O sebeple çok mutluyum fakat bu haberde beni üzen bazı detaylar bulunuyor.

Bunlardan ilki dizideki karakterimizin değişmiş olması. İlk sezonda Joel Kinnaman’ın canlandırdığı başrol karakterine çok alışmıştık fakat dizinin sonunda artık bedeni gerçek sahibine vermek zorunda kalmıştı. Daha sonrasında açıklanana göre ise artık Takeshi Kovacs karakterini Marvel evreninden tanıdığımız bir isim olan Anthony Mackie canlandıracak. Gerçeği söylemek gerekirse ben bu oyuncuyu Marvel evreninde de pek sevemedim çünkü diğer karakterlerin gerisinde olmasada olur bir karakterdi kendisi. Gerçi son filmde Kaptan Amerikanın kalkanını aldı ve Disney+ ile anlaştı yeni dizisi çıkacak fakat geçen sezona göre bu sezon gözümüzün zor alışacağı bir beden olacak diyebiliriz.

Poe Geri Dönüyor

Aldığım en iyi haberlerden biri ise ilk sezonun sonunda virüs sebebi ile yok olan bir yapay zekalı hotelimiz vardı. Bu yapay zekayı Kovacs yanına almış ve onu yeniden canlandırmayı başarmış. 2. sezonda Poe’yi yeniden görebileceğimiz için açıkcası mutlu oldum.

2. Sezonda zihninin yaşadığını öğrendiği eski aşkını arayıp kurtarmaya çalışacak olan Kovacs’ın hikayesini izleyeceğiz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like