Godzilla: Canavarlar Kralı

By

Bu gün sizlere yılların efsanesi ve hiç bir zaman modası geçmeyecek bir karakter olan Godzilla’nın yeni filminden bahsedeceğim. Geçen günlerde izleme fırsatım oldu ve oldukça beğendim. 1958 yılında ilk filmi ile sinemalarda görücüye çıkan Godzilla o dönemin insanları tarafından baya bir sevilmişti. Yıllar onu yaşlandırmadı aksine yeni CGI teknolojileri ile dahada büyüttü güzelleştirdi diyebiliriz. 2019 yılında vizyonlarda seyircisi ile buluşan Godzilla: Canavarlar Kralı isimli yapımda bu karakterin asla bitmeyecğeini gösteriyor bizlere.

Aslında bilirsiniz eski filmlerin yeni metraj olanları pek sevilmez çünkü artık eski tadı vermemeye başlar. Fakat konu güzel olunca tadından yenmeyen filmlere en güzel örnektir Godzilla.

CGI ile Gençleşmiş

Eski filmlerde binaların boyunu geçmezdi ve hatta kısa bile kalabileceğini görürdük. O zamanın teknolojisi ile maketlerle yapılıyordu. Şimdi ise CGI ile oldukça büyümüş ve binaları ikiye katlamış diyebiliriz. Yeni görünümünü ve canavar fakat cool bir canavar olarak tasarlanan yeni yüzünü çok sevdim.Çok asil bir duruş sergilediğini söyleyebiliriz.

Oyuncu kadrosunda tanıdık yüzler bulunmasına rağmen benim dikkatimi severek izlediğim bir dizi olan Stranger Things dizisinin Eleven isimli karakterine can veren Millie Bobby Brown çekti. Güzel bir oyunculuk çıkartan minik kızımız Hollywood filmlerine şimdiden alışmış gibi gözüküyor. Duygusal sahnelerinde bulunmasına rağmen çok yoğun bir duygusallık istesenizde sezemiyorsunuz. Bunun sebebi ise arka planda sürekli dövüşen ve yüksek bir ses çıkartan canavarlardan kaynaklanıyor. O tarz sahnelerde hadi çıkında Godzilla’yı görelim diyebilirsiniz.

Hikayesi Çok Güzeldi

Filmin hikayesi aslında çok güzel. Hele ki o sonraki bütün canavarların Godzilla’ya boyun eğmesi beni bitirdi diyebilirim. Fakat filmde gereksiz olarak bir çok kez insanlar hayatlarını tehlikeye attı ve buda beni niyeyse sinir etti. Çünkü bir filmde aradığım ilk şey gerçeklik ve gerçekte kimse bu tarz fedakarlıklar yapmaz. Özellikle Godzilla’yı mağarasında bulduktan sonra orada nükleer bomba patlatmak için doktorun gitmesi ve kendini gereksiz yere feda etmesi, ayrıca etrafındakiler tarafından da bu durumun çok normal karşılanması gerçekten kaliteyi düşüren olaylardan biriydi bana göre.

Bu tarz durumlar dışında senaryodan çok rahatsız oldum diyemem. İşleyiş ve sonuç bakımından sizleride fazlasıyla tatmin edeceğinden eminim. Ayrıca filmin sonu kesin bir bitişle olmuyor, bu da insanın aklına Godzilla 3 gelebilir mi sorusunuz getiriyor. Bakalım ilerleyen yıllarda göreceğiz. Sizlerde film hakkındaki yorumlarınızı sitemizde belirtebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like