Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

By

Netflixin neredeyse en iyi dizisi diyebileceğimiz Stranger Things dizisi 4. sezon duyurusunu yaptı. Severleri için söylüyorum 4. sezon dizinin final sezonu olacak. Dizinin bu kadar kısa sürede final yapmasını konusunun kısırlığına bağlanıyor. Sonuç olarak tek bir konusu olan bir dizi her sezon aynı şeyleri işlemeye başladığı zaman sıkabilir. Bunu bilen yapımcılar ise diziyi tadında bırakmayı planlıyor.

Her sezonu 8 bölümden oluşan dizinin final sezonu belki 3-5 bölüm daha fazla olur düşüncesindeyiz. Bekleyip göreceğiz.

Jim Hopper Öldü mü?

Dizinin son sezonunun son bölümünde belkide dizide en sempatik bulduğumuz karakterin ölümünü gördük. Fakat dizinin son sahnesinde Rusya’da geçen bir konuşmada geçen “Tutsağı getir, – Amerikalıyı mı?, -Hayır diğerini” konuşması bizlere umut oldu. Görünen o ki Hopper hayatta ve nasıl olduğunu bilmediğimiz bir sebepten dolayı Rusya’da tutsak olarak bulunuyor.

3. sezonda rusya ve ABD arasındaki gerilime şahit olduk diyebiliriz. Rusya’nın bulduğu yaratıkları tutsaklar ile beslediğini de görebiliyoruz. Dizi boyunca hem yaratıklara karşı bir savaş hemde iki ülke arasındaki savaşa sahit olduk. İyi bir sezondu eksiklerini sayacak olsam sadece bölüm azlığı derdim. Fakat bunuda doğal buluyoruz artık çünkü milyon dolarlar harcanan bir diziye en fazla kaç bölüm çekebilirsiniz ki? Mutlaka bir sınırı olmak zorundaydı. Görsel efektler dizi dünyasını sınırlayan faktörler arasında en üst sırada. Game of Thrones gibi bir dizinin bile son sezonu 6 bölüm gibi bir sürede bitti. Nedeni ise ejderhaların olduğu sahnede fazla CGI ve fazla masraf olmasıydı.

Hopper’ın yaşadığını biliyoruz. Fakat yapımcılar her an sağ gösterip sol vurabilir. Eleven artık kasabanın dışına çıktı. Bu da demek oluyor ki 4. sezonda artık kasaba dışında yaşanan olayları göreceğiz. Ayrıca Eleven güçlerine kavuşacak, Hopper kurtulacak vs. derken dizinin bölümlerinin fazlalaşacağını düşünüyoruz.

4. Sezonun Konusu Ne Olacak?

4. sezon konusu hakkında daha resmi bir açıklama yapılmadı. İlk sezonlarda Eleven Hawkins dışına çıkmıştı fakat buradaki konu çok yüzeysel işlendi ve izleyiciye bunun detayı verilmedi. Belki buradaki konu biraz daha genişletilerek 4. sezona etki edebilir diye düşünüyorum. Ayrıca bazı iddialara göre Çernobil felaketi de dizinin konularından biri olabilir. Tarihsel olarak o zaman dilimine denk getirisel diziye Rusya’nın da katılmış olması bu düşünceyi güçlendiriyor diyebiliriz.

Stranger Things aslında bitmesini istemediğimiz bir dizi ve dizinin yapımcılarına 5. sezon için baskı sürüyor. Bakalım şu an açıklanana göre dizi 4. sezonda final yapacak fakat belki izleyicilerini biraz sevindirmek isteyen yapımcılar 4. sezonun sonunda bizlere sürpriz yapabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like